Каков костим за капење најмногу ви одговара според градбата на телото?

Блог | 18.05.2021.

За да не го бирате костимот за капење по боја и дезен, добро треба да си го познавате телото. За среќа, ние ги покриваме сите можни облици со костимите за капење.

Ако имате кратко торзо – ви требаат модели кои ќе ви ги подигнат градите:

Ако имате долго торзо, без облини – ви требаат push-up модели или долен дел со висок струк:


Ако имате ситна позадина – треба да се сконцентрирате на поотворени бразилки:

Ако имате машка градба – поиграјте си со многу засеци и шари:

Ако имате атлетска градба – бирајте спортски модели на бикини:


Ако имате облини – бирајте едноделни костими за капење кои ќе ја истакната фигурата на песочен часовник:


Ако имате plus-size тело – бирајте удобни модели со корпи кои нудат потпора:


Со користење на оваа страница, вие прифаќате употреба на колачиња. Научи повеќе

Прифаќам